BLOG

  • Data dodania: 22.02.2020
  • Tagi: Agent Nieruchomości, biura nieruchomości rzeszów, Biuro nieruchomosci, Biuro Nieruchomości w Rzeszowie, nieruchomości rzeszów, Nieruchomości w rzeszowie, pośrednik nieruchomości, realagent, rynek pierwotny rzeszów, szeregowki rzeszów, szeregówki w rzeszowie
Kupujesz mieszkanie lub dom od dewelopera? Sprawdź co musisz wiedzieć zanim podejmiesz odpowiednią decyzję.
Na dzień dzisiejszy rzeszowski rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej dynamicznych w całym kraju. Jak sprawdzić rzetelność dewelopera, aby nie popełnić błędu i nie żałować?

KRS, CEiDG, KRD
Od czasu wprowadzenia ustawy deweloperskiej o wiele trudniej jest trafić na dewelopera bez sprawdzonej wypłacalności. Zanim jednak podejmiesz decyzję o kupnie mieszkania w danej inwestycji warto sprawdzić firmę deweloperską w darmowych systemach dostępnych w internecie. Odwiedź Krajowy Rejestr Długów, Centralną Ewidencję Działalności Gospodarczej i Krajowy Rejestr Sądowy. Warto też, aby dokumenty typu umowa deweloperska i prospekty sprawdził prawnik znający się na dokumentach tego typu.

Poznaj historię i opinię
Obecnie w internecie możemy znaleźć opinie praktycznie o każdej rzeszowskich osiedli. Znajdź wątek związany z danym deweloperem na forum lub przeszukaj portale społecznościowe w celu znalezienia grup, które skupiają mieszkańców danych inwestycji. Warto też porozmawiać z mieszkańcami na żywo i posłuchać co oni sami myślą na temat zakupu u danego dewelopera.

Skorzystaj z pomocy doradcy

Na rzeszowskim rynku nieruchomości działa obecnie wielu wykwalifikowanych doradców, którzy szczerze powiedzą Ci na co warto zwrócić uwagę i jaki wybór będzie dla Ciebie najlepszy. Możesz korzystać z ich usług zarówno przy wyborze wymarzonego domu lub mieszkania, ale także przy każdym etapie kupna mieszkania, także przy odbiorze lokum. Warto skorzystać z tej opcji szczególnie wtedy gdy cenisz sobie czas, który możesz zaoszczędzić w trakcie jednego spotkania.