BLOG

  • Data dodania: 14.12.2019
  • Tagi: szeregówki w rzeszowie
Domy szeregowe, czyli tak zwane szeregówki, są obecnie coraz bardziej popularne, szczególnie w miastach, gdzie jest wybór pomiędzy domem na terenach oddalonych od centrum, lub mieszkań w blokach umiejscowionych znacznie bliżej. Dom szeregowy jest swoistym połączeniem domu jednorodzinnego z blokiem. Z jednej strony możemy się w nim cieszyć wszystkimi zaletami domu jednorodzinnego, a z drugiej musimy liczyć się z obecnością sąsiadów za ścianą. Jakie są zalety i wady szeregówki?

Zalety szeregówki

Podstawową zaletą domu szeregowego jest koszt jego budowy, który jest znacznie niższy niż domu wolnostojącego, czy mieszkania w Rzeszowie. Oznacza to niższe koszty zakupu działki, a i koszty eksploatacji i podłączenia mediów szeregówki są małe. Wszystkie miesięczne opłaty takie jak sprzątanie, czy konserwacja także są mniejsze, ponieważ dzielimy je z sąsiadami. Jest to idealne połączenie komfortu, jaki daje mieszkanie w domu, z bliskością miasta, ponieważ są zazwyczaj świetnie zlokalizowane. Domy szeregowe posiadają zazwyczaj ogród, gdzie latem można komfortowo wypocząć na świeżym powietrzu. Własny ogród jest czymś, czego bardzo brakuje osobom mieszkającym w blokach. Szeregówki są obecnie budowane z zastosowaniem najnowszych metod wytłumiania ścian, dlatego taki dom będzie miejscem, w którym komfortowo wypoczniemy po ciężkim dniu w pracy.

Wady domu szeregowego

Podstawową wadą, jest wymóg, by każdy z sąsiadów posiadał świetną sytuację finansową, ponieważ w przypadku, gdy któryś z nich jest zadłużony, lub przedłuża się czas, w którym ma uzyskać kredyt na szeregówkę, cała budowa przesuwa się w czasie, powodując u nas coraz większe nerwy. Kolejną wadą, jest niemalże identyczny wygląd zewnętrzny wszystkich domów. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób lubiących odznaczać się indywidualnością. Obecność sąsiadów tuż za ścianą także potrafi być dość uciążliwa, szczególnie gdy trafią się nam sąsiedzi, którzy delikatnie mówiąc, nie są pacyfistami i uwielbiają generować problemy.