BLOG

  • Data dodania: 10.12.2019
  • Tagi: Biuro Nieruchomości w Rzeszowie, domy rzeszow, działki rzeszów, inwestycje w rzeszowie, mieszkania w rzeszowie mieszkanie na wynajem w rzeszowie, Nieruchomości w rzeszowie, szeregowki rzeszów, szeregówki w rzeszowie
Skuteczne wyciszenie domu lub mieszkania jest niezwykle ważne, ponieważ naukowo udowodniono, że zbyt długie wystawienie na nadmierny hałas bardzo negatywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne. Wracając do swoich 4 ścian, chcemy wypocząć po męczącym dniu, a nie słuchać sąsiadów, czy hałasu dobiegającego z ulicy. Jest wiele sposobów, by skutecznie wyciszyć zarówno dom, jak i mieszkanie.

Wytłumienie drzwi wejściowych

Przez drzwi wejściowe często przedostaje się bardzo dużo hałasów. Jest tak zarówno w przypadku drzwi w domach jednorodzinnych, szeregowych, jak i w drzwiach wejściowych w blokach. Futryna drzwi, które dobrze izolują nas od hałasu, powinna być wyposażona w odpowiednią uszczelkę umiejscowioną w futrynie. Kolejnym elementem jest dość wysoki próg, który nie pozostawia niepotrzebnej przestrzeni pomiędzy progiem a skrzydłem drzwi.
Dodatkowym elementem wytłumiającym jest zamontowanie na drzwiach specjalnej maty lub tapicerki izolującej. Wpłynie to nie tylko na tłumienie dźwięków dobiegających z zewnątrz, ale także skutecznie ociepli całe wnętrze.

Panele akustyczne

Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w przypadku mieszkań w bloku lub kamienicy. Dzięki panelom akustycznym zamontowanym na ścianach nie tylko skutecznie wytłumimy dźwięk pochodzący z zewnątrz, ale także ten z wewnątrz. Jest to szczególnie przydatne, gdy gramy na jakimś głośnym instrumencie (perkusja, fortepian), którego dźwięk skutecznie może popsuć nasze relacje z sąsiadami na około. Kolejną zaletą paneli akustycznych jest ich nietypowy i oryginalny wygląd.

Okiennice

Jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie, jeśli mamy dom jednorodzinny, lub szeregowy. Drewniane okiennice oprócz swojego pięknego wygląd, który przywodzi na myśl wiejskie domy naszych dziadków, skutecznie wytłumią dźwięki dobiegające z zewnątrz. Na rynku dostępne są okiennice zewnętrzne, jak i te montowane w pomieszczeniu. Minusem takiego rozwiązania jest przede wszystkim dość wysoki koszt drewnianych okiennic, ponieważ im lepsza jakość drewna i wytłumienia, tym wyższa cena.