BLOG

  • Data dodania: 10.12.2019
  • Tagi: Biuro Nieruchomości w Rzeszowie, inwestycje w rzeszowie, mieszkanie na wynajem w rzeszowie, Nieruchomości w rzeszowie
Atrakcyjne oferty na runku nieruchomości w Rzeszowie sprawiają, że coraz trudniej jest znaleźć nabywcę na swój lokal. Z tego powodu trzeba sprawić, żeby nasze mieszkanie było jak najbardziej atrakcyjne dla naszego potencjalnego nabywcy. Odpowiednio przygotowane mieszkanie nie tylko zachęci większą ilość kupców, ale także pozwoli osiągnąć jego wyższą cenę sprzedaży. Jak pokazują badania, większość osób to wzrokowcy, dlatego te kilka prostych metod pozwoli na skuteczne zwiększenie szansy na sprzedanie lokalu z zyskiem.

Dokładne porządki we wszystkich pomieszczeniach

Wydawać mogłoby się, że ten krok jest przecież zbędny, ponieważ każdy, kto wystawia mieszkanie, dba o jego czystość. Niestety nie do końca. Dobre uporządkowanie wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu oznacza pozbycie się wszystkich zniszczonych i niepotrzebnych przedmiotów oraz mebli. Mieszkanie nie może być zagracone bibelotami. Każdy pokój musi być dokładnie wyczyszczony z kurzu, a podłogi wymyte. Kuchnia oraz łazienka muszą być sterylnie czyste, ponieważ ich czystość bardzo często zaważa na tym, czy kupiec decyduje się na podpisanie umowy.

Schowanie przedmiotów osobistych oraz rzeczy codziennego użytku

Dobrze posprzątane mieszkanie zachwyca swoim minimalizmem oraz porządkiem. Chowając wszystkie osobiste przedmioty takiej jak chociażby dyplomy i zdjęcia, sprawisz, że potencjalny kupiec poczuje neutralność nieruchomości, oraz to, że może się tu wprowadzić od zaraz.

Malowanie ścian

Pomalowanie ścian oraz sufitu w poszczególnych pomieszczeniach nie tylko odświeży wygląd całego mieszkania, ale także nada mu charakteru. Wybierając kolor ścian, warto postawić na jasne i pastelowe barwy, ponieważ nie tylko rozjaśniają wnętrze, ale także optyczne je powiększają. Doświadczenie pokazuje, że mieszkania, które mają świeżo pomalowane ściany na jasne kolory, znacznie skuteczniej się sprzedają. Brudne ściany mogą odstraszyć nawet bardzo zainteresowanego kupca, ponieważ świadczą o tym, że mieszkanie nie jest zadbane.