BLOG

  • Data dodania: 10.12.2019
Kupując nowe mieszkanie, zwraca się uwagę na szereg czynników takich jak metraż, bliskość sklepów i węzłów komunikacyjnych. Jest to decyzja, która poprzedzona musi być długim analizowaniem plusów i minusów danego lokum. Szukając mieszkania na sprzedaż, bardzo często zwracamy uwagę na piętro na którym znajduje się nieruchomość. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, ponieważ osoby z małym dzieckiem raczej nie wybiorą mieszkania na 5 piętrze w bloku bez windy, ponieważ codzienne wnoszenie i znoszenie wózka, będzie dość uciążliwe. Mieszkania na poddaszu są bardzo specyficznym rodzajem mieszkań i bardzo często, gdy ktoś mieszkał już na poddaszu, to chce znów zamieszkać w lokum o podobnym klimacie.

Zalety mieszkania na poddaszu.

Kiedy kupujemy mieszkanie, to zazwyczaj najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wyborze, jest cena danej nieruchomości. Mieszkania na poddaszu mają zazwyczaj stosunkowo niższą cenę, od tych znajdujących się poniżej. Spowodowane jest to skosami, które można bardzo ciekawie zagospodarować. Jednym ze sposobów, jest postawienie łóżka na wprost okna dachowego. W jakim innym mieszkaniu możemy zasypiać, patrząc w głębie nocnego nieba i podziwiać gwiazdy? W mieszkaniu na poddaszu potrzebujemy mebli, które wykonane będą na wymiar, dzięki czemu w pełni wykorzystamy potencjał całego poddasza.
Dla osób lubiących przytulne wnętrza poddasze jest idealną przestrzenią do zagospodarowania. Stropy i belki dodają tym wnętrzom uroku, a punktowe światła doskonale rozświetlają mieszkanie, ponieważ jest ono i tak dobrze naświetlone, dzięki sporym oknom dachowym, które wpuszczają dużą ilość światła.
Agencje nieruchomości w Rzeszowie odnotowują spore zainteresowanie mieszkaniami na poddaszu, ponieważ są one niezwykle klimatyczne.

Wady poddasza.

Jedną z największych wad mieszkania na poddaszu jest jego silne nagrzewanie się podczas upałów. Z tego powodu w takim mieszkaniu raczej niezbędna jest klimatyzacja. Kolejną wadą jest wysokość mieszkania, która osobom z dużym wzrostem będzie mocno przeszkadzać.